Lista aktualności Lista aktualności

WOLARZ 2021

Ćwiczenia jednostek Straży Pożarnej w powiecie kłodzkim

1 fotogaleria Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku
2 fotogaleria Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku

W czwartek 21 października br. w ramach doskonalenia zawodowego jednostek straży pożarnej odbyły się ćwiczenia na terenie Nadleśnictwa Zdroje i Bystrzyca Kłodzka, obejmujące rozległy kompleks leśny w Górach Bystrzyckich i Orlickich. W manewrach udział wzięło 21 pojazdów, w tym 14 typowych wozów gaśniczych.

Szkolenie rozpoczęło się od koncentracji oddziałów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w rejonie stacji kolejowej w Szczytnej.

Przede wszystkim celem manewrów było wypracowanie technik ratowniczo-gaśniczych w ciężkim terenie jak i doskonalenie współdziałania straży pożarnej i służby leśnej

Scenariusz ćwiczeń zakładał gaszenie pożaru lasu w Nadleśnictwie Zdroje z wykorzystaniem wody ze zbiorników retencyjnych, znajdujących się w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka i przepompowywaniem jej na znaczną odległość.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki ochotniczych straży pożarnych ze Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Chocieszowa, Nowej Rudy Słupiec, Lewina Kłodzkiego, Ścinawki Średniej, Bożkowa, Idzikowa, Kudowy-Zdroju, Wilkanowa, Trzebieszowic, a także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej oraz rozjemcy z Komendy Powiatowej PSP z Ząbkowic Śląskich i Wałbrzycha.

Media:
          24klodzko.pl
           doba.pl