Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątanie lasu z Alpinistami !

Bez zaangażowania i wieloletniej dobrej współpracy leśników z alpinistami z Fundacja WSPINKA i Sudetyity nie udałoby się posprzątać pięknej Cygańskiej Doliny, wartkiego potoku Czerwona Woda, wypływającego z Parku Narodowy Gór Stołowych

Zapraszamy na relację filmową do telewizji Kłodzko

Członkowie dwóch organizacji - Fundacji WSPINKA i Sudetyity – wspólnie z leśnikami Nadleśnictwa Zdroje sprzątnęli „Cygańską Dolinę" w Szczytnej. Śmieci było tak dużo, że ich wywożenie trwało kilka dni.

Trudny, niedostępny teren, a przy okazji ogromne ilości zalegających tam śmieci, uniemożliwiały bez specjalistycznego wsparcia sprzątnięcie doliny górskiego potoku Czerwona Woda, który wypływa z Parku Narodowego Gór Stołowych.

Do poniedziałku, 12 października, dolinę tego wartkiego potoku szpeciły śmieci. Alpiniści, którzy przyjechali wspomóc nadleśnictwo w akcji sprzątania, wynieśli stamtąd nie tylko butelki, folie, opakowania, ale również kilkadziesiąt opon samochodowych, sprzęt elektroniczny czy stare, plastikowe skrzynki. Wszystkie te śmieci zalegały nad brzegiem potoku.  

Leśnicy dziękują alpinistom, którzy chętnie przystąpili do akcji i poświecili swój czas, przyjeżdżając z różnych miejsc Dolnego Śląska oraz pracownikom Zakładu Komunalnego w Szczytnej, którzy śmieci wynosili i wywozili na PSZOK w Szczytnej. – Tam te śmieci powinny od razu trafić – podkreślają leśnicy.    

A tak akcję opisała TVP3 Wrocław