Lista aktualności Lista aktualności

LAS PŁONIE SZYBKO, a ROŚNIE POWOLI !

Leśnicy Nadleśnictwa Zdroje apelują o ostrożność i rozwagę podczas pobytu w lesie !

Wydłużony weekend majowy jest okazją do odwiedzania leśnych zakątków naszego nadleśnictwa przez okolicznych mieszkańców oraz turystów z całej Polski.
Jednak mimo paru dni z przelotnymi deszczami w lesie nadal jest bardzo mało wilgoci, dlatego cały czas utrzymuje się wysokie zagrożenie pożarowe.

zauważyłeś pożar alarmuj straż pożarną tel. 998, 112  lub  nadleśnictwo 74 868 32 70
Pamiętajmy, że sucha ściółka może zapalić się nawet od najmniejszej iskry i spowodować pożar , który strawi olbrzymie obszary lasu, a jego gaszenie może trwać nawet wiele dni !

Apelujemy o bezpieczne korzystanie z uroków lasu, pamiętając o zakazie używania otwartego ognia na terenach leśnych oraz bliżej niż 100 metrów od jego brzeguognisko lub grill urządzamy wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, o zakazie wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami, a także o zakazie zaśmiecania lasu !


W trakcie leśnych wędrówek pamętajmy, że niektóre fragmenty lasu mogą być okresowo objęte zakazem wstępu ze względu na prowadzone prace gospodarcze.

Informujemy, że teren nadleśnictwa jest monitorowany, a straż leśna i służba leśna będą kontrolowały zachowania ludzi, przebywających w lasach nadleśnictwa.

ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU i NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ !