Lista aktualności Lista aktualności

Choinka nadziei w Nadleśnictwie Zdroje

Zapraszamy do współpracy zaprzyjaźnione placówki i szkoły.

Lasy Państwowe wzorem lat ubiegłych organizują z Fundacją Ekologiczną Arka akcję Choinki Nadziei.
Akcja od lat przynosi wiele ciepła i uśmiechu w domach opieki społecznej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej, przy współpracy z Nadleśnictwem Zdroje, w tym roku po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, włączyli się do akcji Choinki Nadziei.
W naszym mieście istnieje Dom Pomocy Społecznej, który jest placówką pomocy stacjonarnej, zapewniającą całodobową opiekę dla 110 dorosłych mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.Siedzibą domu jest piękny pałac zbudowany w stylu neogotyckim, zbudowany na wzór średniowiecznego zamku obronnego.
Dzieci przygotowały samodzielnie kilkadziesiąt ozdób choinkowych i 16 grudnia w strugach deszczu zdobyli górę Szczytnik, na której został zbudowany zamek, aby wspólnie z wychowankami Domu Pomocy Społecznej ubrać Choinkę Nadziei.
Podczas ubierania drzewka, uczniowie zaprzyjaźnili się z wychowankami domu i obiecali, że za rok znów włączą się do akcji.

Zapraszamy do współpracy pozostałe zaprzyjaźnione placówki i szkoły.
Nadleśnictwo Zdroje przekaże drzewko każdej szkole, która zechce je udekorować i zanieść do najbliższego domu pomocy Społecznej lub domu opieki.

Pięknie ustrojone drzewka przyniesione ludziom starszym, niepełnosprawnym lub wykluczonym społecznie dodają radości, energii i nadziei na lepszą przyszłość.
Zachęcamy do działania! Potrzebujących jest wiele w każdej gminie. Akcja trwa od 1 do 22 grudnia!

Więcej informacji na stronie:

http://fundacjaarka.pl/choinki-nadziei