Lista aktualności Lista aktualności

Trwają 52. Mistrzostwa Europy Leśników w biathlonie

Zawody trwać będą do piątku, 24 stycznia, a do rywalizacji w narciarstwie biegowym i strzelaniu na obiekcie Duszniki Arena stanie ponad 750 zawodników z 60 drużyn regionalnych i narodowych.

Oglądajmy na żywo TVnews.com.pl

Wyniki znajdziecie na stronie European Forester's Competition in Nordic Skiing:

https://www.efns.eu/

https://www.facebook.com/52efns/

Zdjęcia z wydarzenia oraz informacje są dostępne na naszym Fb:

https://www.facebook.com/NadlesnictwoZdroje
https://www.facebook.com/RDLPWroclaw/

Kobiety i mężczyźni rywalizują w 10 kategoriach wiekowych. Najstarszy startujący uczestnik ma 86 lat. Leśnicy zmagają się w stylu klasycznym i dowolnym oraz w biegach sztafetowych. W terenie górskim na wysokości ponad 650 m n.p.m., organizatorzy przygotowali trasy-pętle o długości blisko 3 km z licznymi podbiegami.
W środę, 22 stycznia, od rana na obiekcie Duszniki Arena trwały treningi strzeleckie, a następnie rozpoczęły się zawody otwarte dla widzów i kibiców. W następnych dwóch dniach rozegrano kolejne konkurencje, które zwieńczyły sztafety kobiet i mężczyzn.

Biathlonowe Mistrzostwa Europy są wydarzeniem otwartym dla lokalnej społeczności i turystów. Stoiska edukacyjne były dostępne w Parku Zdrojowym przed Teatrem im. Fryderyka Chopina od godziny 16:00 (w czwartek) oraz przy stadionie Duszniki Arena (w piątek).