Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy na XXV Agrofecie w Szczytnej

Już po raz dwunasty Nadleśnictwo Zdroje współorganizowało Agrofetę w Szczytnej. Nowoczesne maszyny leśne podczas zawodów operatorów dźwigów, "grające" piły w turnieju drwali i pokaz psów wraz z "ostępem" edukacyjnym wypełniły centrum Szczytnej.

zapraszamy na relację filmową : doba.pl oraz tvklodzka.pl

napisali o nas - dkl.doba.pl

W niedzielne południe odbył się niezwykle widowiskowy konkurs operatorów żurawi leśnych. Aby przybliżyć trudną pracę prz zrywce drewna rozegrano trzy konkurencje: układanie wieżyczki z klocków, przeciąganie klocka przez bramkę i układanie klocków w prostokątach. W każdej liczyła się precyzja oraz czas wykonania.
A oto wyniki:

1 miejsce – Michał Ziemianek – 560 pkt
2 miejsce – Paweł Grad – 461 pkt.
3 miejsce – Eryk Wenski – 448 pkt.
4 miejsce – Daniel Tyszka – 407 pkt
5 miejsce – Marcin Trojnar – 406 pkt.
6 miejsce – Krzysztof Groszek – 283 pkt.
7 miejsce – Robert Zimroz – 197 pkt

W "ostępie" edukacyjnym leśnicy ze Zdrojów wraz z kolegami z nadleśnictwa Bardo, Międzylesie, Jugów i Świdnica ukazywali poprzez zabawę i pokazy bogactwo polskich lasów oraz tajniki swojej pracy na rzecz ich zachowania w jak najlepszym stanie.

Leśnicy jak co roku przygotowali niespodziankę - konkurs o tytuł "Psiej piękności". Spośród zaprezentowanych ras psów głosami publiczności zwyciężył Alaskan Malamute.

Nadleśnictwo Zdroje włączyło się także w otwarcie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, prezentując auto elektryczne BMW i3 należące do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Już po raz dwunasty pilarze stanęli do rywalizacji w Zawodach Drwali o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Zdroje. Miały one rangę  międzynarodową, ponieważ na sześciu uczestników dwóch reprezentowało Republikę Czeską.
Rozegrali oni cztery konkurencje: złożoną przerzynkę, przerzynkę na dokładność, okrzesywanie oraz rzeźbienie w drewnie. W trzech pierwszych liczy się precyzja oraz czas wykonania, a w czwartej dodatkowo zmysł artystyczny.
A oto wyniki:

1 miejsce – Frantisek Smolka – 488 pkt.
2 miejsce – Adam Krysiński – 427 pkt.
3 miejsce – Jan Olech – 277 pkt.
4 miejsce – Milos Fabian – 222 pkt.
5 miejsce – Dawid Celuch – 164 pkt.
6 miejsce – Daniel Dudek – 115 pkt.

Jako gospodarze dziękujemy bardzo gorąco zawodnikom, zaproszonym gościom, Zakładom Usług Leśnych, którzy nas wspierali i licznie towarzyszyli z całymi rodzinami, a także sponsorom za wspaniałe nagrody i kibicom, dla których co roku staramy się uatrakcyjniać program.